Archiwum

poniedziałek, 12 lutego 2018

w pokoju Niny i Olafa

Nina-wielbicielka wróżek, różu i toy story; Olaf wielbiący auta, autka i swoją siostrę aż po czubki palców. Moment wyprowadzki Olafa z sypialni rodziców był nie lada wyzwaniem,  no bo jak połączyć dwa pozornie różne światy? Tym bardziej że kącik dzieciaków jest długi, wąski i wielce nieustawny - prawdziwa zmora! Od razu było wiadomo że stawiamy na łóżko piętrowe, co pozwoliło zaoszczędzić miejsce w pokoju (no dobra.. poruszać się w nim w ogóle :P).

Jak dają radę na tak małej, wspólnej przestrzeni? Przez pierwsze 5 minut jest ok, sprawa zaczyna się sypać kiedy Olaf weźmie nie tą kredkę/klocek/auto/lalkę, na którą aktualnie ma przyzwolenie. I albo skończy się łagodnie ("mamo weeeeeź go!"), albo oboje przybiegną z płaczem (Olaf dodatkowo z wyrwanym puklem Ninkowych włosów w rączce).

Od początku towarzyszyła nam myśl, że nie jest to pokój, w który inwestujemy, bo od początku wiedzieliśmy, że jest to mieszkanie przejściowe, więc i dzieci doczekają się kiedyś swoich własnych pokoi. Tym bardziej, że życie toczy się jednak w salonie, a pokój swój raz na jakiś czas odwiedzają.  Dużo elementów jest DIY, głównie dzięki Dziadkowi, bo przy okazji domku dla lalek powstała też drabinka, która szybko została adaptowana przez Ninę na wszystko czego księżniczka potrzebuje do bycia sobą ;)

Łóżko to zwykła kura z Ikei. Przestrzeń za nią też chciałam podzielić na dwa różne światy. Tapeta wpadła mi w oko na allegro, Nina klepnęła mój wybór, a tata przykleił :)  paleta pod Olafa materacem to też dziadkowe diy, do tego dwa plakaty w przestrzeni dwulatka i łóżko nabrało lekkości.
Niny ukochane tutu to polly a chodaczki dostaniecie tutaj
worek na zabawki tutaj
plakat z żyrafką tutaj - zajrzyjcie koniecznie i zostańcie na dłużej
stożkowe kredki tutaj
baldachim tutaj
spinki to kollale
narzuta z bąbelkami stąd
huśtawka też z allegro ale ma już ze dwa lata i nie pamiętam u kogo kupowałam..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

będę wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz :)

w pokoju Niny i Olafa